Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Ukraina heaks!

9. märts 2022 | Misjoniprojekt, Uudised

Hädaliste aitamine nii Ukrainas kui piiri peal

Eestis tegutsev kristlik organisatsioon Mission Harvest XXI kogub abi neile, kes on pidanud Ukrainas oma kodu maha jätma ja minema riigi teistesse piirkondadesse. Harvest XXl’l on Ukraina piiri ületamiseks suutlikkus ja korraldus. Samuti koha peal inimesed, kes hädalisi aitavad.

Toetada saab kas rahaliselt: MTÜ KRISTLIK MISJON HARVEST 21, konto EE742200221020906390

või asjadega, mille osas vajatakse järgmist:

Lastele: Erinevas suuruses mähkmed, mänguasjad, mängud, pliiatsid, värviraamatud, beebitoidud (mahlad, puuviljapüreed, kuivtoidud jne), beebisalvrätikud, beebikreemid.

Täiskasvanutele: kokkupandavad voodid/toolid, väikesed lauad, madratsid, padjad-tekid, voodipesu, õhkmadratsid, magamiskotid, matkamatid, küttekehad, kahe põletiga elektripliidid, 5-pesaga pikendusjuhtmed, plastikust kausid vannitamiseks/pesemiseks, termopesu, riided, pesu, sokid.

Isiklikud hügieenitooted: seep, hambaharjad- ja pastad, täiskasvanute mähkmed, naiste sidemed/tampoonid, pesupulber, kummikindad, käterätikud, pardlid ja habemeajamisvahendid, WC-paber suurtes kogustes, kuivad ja niisked salvrätikud.

Toit: Leib, küpsised, maiustused, kiirhelbed (mida ei pea keetma), kinnises pakendis toiduained (pikk säilivusaeg), tee, kohv, suhkur, kala- ja lihakonservid, pastad suletud pakendis ja kõik toiduained, mida saab säilitada.

Lauanõud: Ühekordsed lauanõud, mikrolaineahjud, multikeetjad, elektrilised veekeetjad, boilerid, erineva suurusega prügikotid, 3, 5, 10-liitrised termosed.

Kõik asjad peavad olema puhtad, kasutamiskõlbulikud ning soovitavalt juba ära pakitud.

 

Valige endale lähim kogumispunkt ja võtke ühendust määratud kontaktiga:

Viimsi – Daniil Solomokov +372 5268138 / Lehtse – Johannes Kudrin +372 56254663 / Valga – Jaanus Kase +372 56633194

EKNK Abja ja VIljandi kogudus alustas  päästeprogammi Viljandis töötava Ukraina kristlase pere ära toomiseks. Juural nagu me teda kutsume on abikaasa ja 3 väikes last Ukrainas. Tema naisega tuleb kaasa veel üks rase naine. Vend käib Viljandi koguduses ja Abja meestekas nng aitab teenimises kaasa. Palvetage, et perekond jõuaks Poola piiri äärde, kus neid on ootamas Abja koguduse buss koos Viljandi koguduse autojuhtidega ja muu vajalikuga, et toimetada nad Viljandi. Edasised plaanid on teadmata aga kogudused võtavad vastutuse, et varustada põgenikke kõige vajalikuga. Palvetame, et Jumal juhiks kogu teekonda.

Abistamine Slovakkia-Ukraina piiril

Ukraina sõjaolukorrast tulenevalt läheb Toompea kogudusest 5-6 liikmeline meeskond (pastor Jurgis, diakon Jaan, ülistusjuht Hans Heiki, noortejuht Maria jt) 13-20.03 Slovakkia-Ukraina piirile, et abistada sõjapõgenikke. Koostöö toimub kohaliku kogudusega Michalovce’i linnas. Peamine vajadus on seal meditsiini ja humanitaar vahendite ning abiliste järele (et leevendada kohalike vaimulike ja vabatahtlike koormust).

Michalovce linn asub ~30 km kaugusel kolmest piiripunktist Ukrainaga (Ubla, Vyšne Nemecke & Vyšne Slemence). Üle 100 000 põgenikku on sealt sisenenud Slovakkiasse ja see number kasvab iga päev. Kohalikud kogudused töötavad koos, et majutada piirilt tulnud põgenikke ja keskenduvad just nendele põgenikele, kellel pole kuhugi minna ja puudub plaan, mis saab edasi. Põgenikest valdav enamus on naised, lapsed ja eakad.

———————————————————————–

MIDA EESTI MEESKOND TEEB?:

Viivad meditsiini- ja humanitaartarbeid. Sina saad anda oma panuse. Detailse nimekirja vajadustest leiad SIIT! (Tabelisse lisa vastavale reale plussmärgi taha oma annetatav kogus numbriliselt). Annetused on võimalik tuua Toompea kogudusse, aadressil Toompea 3, neljapäeval ja reedel kella 12.00-17.00ni.

Meeskond teenib kohalikus kogukonnas pagulasi kõigega, mida on tarvis: (teevad süüa, valmistavad ette magamiskohtasid, pesevad pesu, koristavad jne).

Kuna transport on suur vajadus, siis meeskond sõidutab põgenikke piirilt majutuskohtadesse ning hiljem sealt edasi rongi-, bussi- ja lennujaama, et nad saaksid edasi minna uutesse elukohtadesse/pere juurde.

Armastame inimesi ja jagame sõnumit Jeesusest.

———————————————————————–

MILLE JAOKS ME KOGUME FINANTSILIST TOETUST:

Osta meditsiini- ja humanitaartarbeid.

Toetada kohalikku kogudust lisa bussi soetamisel. See on vajalik, et saaks tõhusamalt inimesi vedada Ukrainast Slovakkia ja Poola piirile ning sealt edasi põgenike keskustesse.

Kütuseks, et sõita Slovakkiasse ja tagasi + kohapeal põgenike transpordiks.

Kohapealseks majutuseks. Annetuse saad teha Toompea koguduse arveldusarvele:

– Annetuse saaja: Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea Kogudus

– Arvelusarve: Swedbank – EE092200221001138475

– Märksõna: „Ukraina“

————————————————————————

EESPALVET VAJAME ET:

– Saada kokku piisav summa, et täita buss humanitaar ja meditsiinilise abiga;

– Jumala kaitset ja juhtimist sinna sõidul ja koha peal;

– Et Jumal kasutaks meid koha peal, et jõuaksime evangeeliumi sõnumiga inimesteni.

 

Oleme tänulikud teie toetuse ja palvete eest. Hoiame teid jooksvalt kursis meeskonna tegemistest Ukraina piiri ääres.

PS! Kui sinu tutvusringkonnas on inimesi, kes tahavad Ukrainast oma lähedasi Eestisse tuua, siis palun võta ühendust meeskonnaliikme Mariaga +37253305947.

Ukrainlaste aitamine Ukrainas

Kiievis tegutseva Alfa koguduse pastor Eugene Voit kirjeldab hetkel Ukrainas valitsevat kohutavat olukorda ja palub väga kõigi abi. Meeskonnaga tegutsetakse selle nimel, et aidata inimesi kõige tulisematest sõjakolletest veidi rahulikemasse paikadesse, mis asuvad Poola ja Ungari piiride lähedal. Rajatud on vastavad „abipunktid“, kus sõjapõgenikud saavad süüa, pesta ja ööbida, et siis sealt edasi liikuda. Abipunktidesse saabuvad tuhanded traumeeritud inimesed, kes vajavad nii materiaalset kui hingelist abi. Ühtlasi on renditud elamispindu neile, kes vajavad seda veidi pikemalt. Sõjapõgenike transport, toitlustamine, majutamine ja varustamine kõige vajaminevaga nõuab aga rohkelt ressursse, mille osas on siis võimalik oma panus anda, kasutades järgnevaid pangarekvisiite.

NB! Ülekannet tegema asudes tasub tähele panna järgmisi aspekte:

  • Ukraina ei kuulu maksesüsteemis Euroopa alla, nii et valida tuleb „välismakse“ (mitte Euroopa makse)
  • „Teenustasu“ lahtris tasub panna „jagatud“, mis sest, et pank ei kasseeri hetkel Ukraina maksetelt kummagi osapoole käest maksetasu
  • Enamus Eesti pankades (vähemalt Swedis, SEB’is, LHV’s) on Ukrainasse makse tegemine tasuta, kuigi makset sooritades läheb esialgu siiski ülekande tasu maha, mille pank tagastab kas kohe või lähipäevadel. (tavamakse puhul on tasu u 6 eur)
  • Kui te jääte makse sooritamisel hätta, tasub täpsustuse saamiseks pöörduda oma panga poole, kuid üldiselt peaks kõik kenasti toimima. (manuses on ka lisatud 2 näidist Swedbanki makse näitel)

 

Saaja: Oleksii Menzatov

Aadress: 72101,reg.Zaporizka,distr.Prymorskyi, c.Prymorsk,st.Naberezhna,build.58

Konto (IBAN): UA2532200100000262033018219 17
Saaja pank: JSC UNIVERSAL BANK, KYIV, UKRAINE

Panga aadress: 04114, m.Kyiv vul. Avtozavodsaka, 54/19

BIC/Swift kood: UNJSUAUKXXX

Makse selgitus: „Private transfer“ või „Help to relative“

Kolme kristlasperekonna aitamine Ukrainast Eestisse

Paldiskis elab ja töötab kolm väga töökat ja pühendunud kristlasest meest Ukrainast, kes on aidanud kaasa ka Paldiski koguduse ehitustöödes ja kes käivad Paldiski koguduses.

Kuna nende naised-lapsed on aga Ukrainas, on nende suurimaks sooviks saada oma pered enda juurde Eestisse. Ühe mehe pere – lapseootel naine koos kolme lapsega käe kõrval, asus 1.03 juba teele. Teised pered otsivad veel selleks reaalseid võimalusi. Paldiski kogudus teeb kõik endast oleneva, et nad jõuaks Eestisse ja saaks siin end turvaliselt kõik koos sisse seatud. Kolme suure pere toetamiseks oleks aga vaja lisaabi, mille saab kanda koguduse kontole. Saaja: Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Paldiski kogudus, EE122200221056562960

Pin It on Pinterest

Share This