Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Georgia misjonireis 2024

13. juuni 2024 | Georgia misjon, Uudised

Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku välismisjoni annetused on viimastel aastatel läinud Gruusia Rusthavi nelipühi koguduse noorte- ja lastelaagrite toetuseks. Eelmisel aastal käis EKNK-st vahva misjonitiim  Gruusias kohalikke julgustamas ja teenimas. Toetust on saadetud ka koguduse remontimiseks ja ehituseks.

2.-12. juuni 2024 toimus taas misjonireis Georgiasse. Kohaliku pastori, Gela Jabanishvili abiga korraldati evangeelsed üritused “Õhtusöök sõbraga,” ning kodukülastused, kus meie misjonigrupp sai teenida, palvetada haigete eest ning juhatada inimesi meeleparandusse ning päästesse. “Õhtusöök sõbraga” tähendas evangeelset õhtut, kuhu kohalikud inimesed kutsusid kaasa oma mittekristlastest sõpru. Perenaised valmistasid söögid ja kohaliku koguduse ülistajad teenisid ka muusikaga. Paar kuud enne õhtusöögi toimumist palvetati oma mittekristlastest sõprade eest. 

Meie misjonigrupp teenis nii vaimulikult kui ka panustas rahaliselt, et kõik need evangeelsed õhtud võisid aset leida. Samuti suur tänu Toompea kogudusele, kes annetas evangeelsete ürituste katmiseks.

Meie misjonigruppi kuulusid evangelist Johannes Kudrin;  rootslased Ingemar Lilja ja Lars, EKNK kirikujuht Alur Õunpuu, endine pastor ja muusik Aleksandr Krjukov, Argo ja Kristel Laul, Marek ja Ellen Jallai ning pastor Livi Mardahaev Israelist. Eestlased õppisid selgeks gruusiakeelse laulu, mida esitati pea igal üritusel, ning pantomimi, mis puudutas paljude südameid. Rootslased laulsid ja jagasid evangeeliumit.  Aleksandr Krjukov esitas vaimuliku sõnumiga kitarrisoolosid ja laulis ning tema tunnistused tõid ka kõige kurvematele inimestele rõõmu südamesse ja naeru näole. Kõik said kordamööda tunnistada, palvetada ja lasta Jumala antud andidel teenida kohalikke mittekristlasi ja ka kristlasi.

Piiskop Alur Õunpuu jagas julgustava sõnumi pühapäeval suures Tbilisi nelipühi koguduses, kus kohal käib 400-500 inimest. Evangeelsed üritused toimusid Kutaisis, Tianetis ja selle ümbruses, Tbilisis, Navazaris, Rustavis,  Mukhranis. Lisaks hea sõnumi levitamine ja  jutuajamised tänaval ja kodudes.

Evangelse töö tulemusel said paljud päästetud ja kogesid tervendavat väge. Usume, et kuuleme veel hiljemgi tunnistusi sellest, mida Jumal tegi. kohalikud kristlased said samuti inspiratsiooni sarnaste õhtute jätkamiseks ja loovate väljendusviiside kasutamiseks.

Misjonigrupp koges Jumala kaitset ning hoidmist igal  sammul ning aset leidsid erilised ja ootamatud kohtumised.

Kogeme, et Jumal on avanud ja veelgi avamas uksi jõudmaks evangeeliumiga paljudeni.

 

Pin It on Pinterest

Share This