Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

EKNK Koguduste Rajamise Keskus ja Piiblikool

25. jaanuar 2016 | Pressiteade

Nelipühi kirik rajab Koguduste Rajamise Keskuse ja Piiblikooli

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik (EKNK) alustab ettevalmistusi Koguduste Rajamise Keskuse ning Piiblikooli loomisega. Koguduste Rajamise Keskuse eesmärk on rajada ja ehitada eluandvaid kogudusi üle kogu Eestimaa. Soovime luua kogudusi, kes jõuavad hea sõnumiga Jeesusest Kristusest inimesteni meie maal. Piiblikooli eesmärk on treenida õpilasi elama Jumala antud potentsiaaliga igas eluvaldkonnas. Keskne valdkond, milles soovime õpilasi varustada ja treenida, on uute koguduste rajamine. Koguduste Rajamise Keskus ja Piiblikool plaanitakse rajada Laitsesse, Kibuna rongipeatuse vahetuslähedusse.

Piiskop Ago Lilleorg, kes on EKNK juht olnud 12 aastat, saab olema selle projekti eestvedaja.

Piiblikooli avaaktus toimub esmaspäeval, 5. septembril 2016. Loengud toimuvad esmaspäevast reedeni, lisaks kuulub õppeprotsessi juurde nädalavahetuste ja misjoninädalate praktika. Õpilased elavad ja söövad kohapeal, mis loob hea võimaluse pühendada end aastaks koos teistega, et õppida ja kasvada.

EKNK piiskop Ago Lilleorg: „Koguduste rajamine on kõige efektiivsem viis jõuda uute inimesteni ning jagada nendega Jumala armastust. Selliselt usun, et sellest koolist kasvavad välja uued koguduste rajajad, pastorid ja töötegijad ning inimesed, kes tulevikus toovad oma juhtimise ja mõjuga muutust erinevatesse eluvaldkondadesse meie ühiskonnas.“

Kui soovid toetada evangeeliumi levimist, koguduste rajamist, uute töötegijate ettevalmistamist, siis võta ühendust info@piiblikool.ee.

Eesti Kristlikku Nelipühi Kirikusse kuulub 32 eesti-, vene- ning viipekeelset kogudust, mis tegutsevad neljas praostkonnas. Lisaks pastorite ja diakonite koolitamissuundadele kirikus on EKNKst välja kasvanud kristlik meediakanal Raadio 7 ja piiskop emeeritus Märt Vähi poolt loodud ning tänaseni juhitav narkomaanide ja alkohoolikute rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla. Viimastel aastatel on EKNK kogudused algatanud mitmeid elujõulisi ettevõtmisi kogukondade parema teenimise eesmärgil: tegutsevad perekeskused, kus on võimalik vaba aega veeta ja ka kõht täis süüa ning lastepäevahoiud. Mitmes koguduses tegutsevad regulaarselt toidu- ja muud abi jagavad ettevõtmised.

Lisainfo:
Marilin Aint
EKNK juhiabi
+372 5663 3110
eknk@eknk.ee
www.piiblikool.ee

Pin It on Pinterest

Share This