Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

18. detsember 2014 | Karjasekiri

Head kogudused, pastorid ja kaastöölised
Eesti Kristlikus Nelipühi Kirikus!

“Äkitselt olid koos ingliga taevased väed Jumalat kiitmas: „Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest heameel!“ Lk 2:13-14

Jõuludel on erinevate inimeste jaoks erinev tähendus. Kristlastele on jõulud seotud Jeesuse sünniga. Tema sündimine aga leidis aset kõike muud kui auväärses kohas. Ta sündis laudas.

Selles maailmas inimesed panevad palju tähelepanu staatusele, heaolule ning jõukusele, kuid Jeesus näitab, et Jumal armastab meid sõltumata meie tagapõhjast, kuulsusest või rikkusest. Jumal armastab igat inimest, sõltumata meie edust või ebaedust. Ta armastab meid sellistena nagu oleme. See on päris võimas, kui selle peale pisut mõtlema jääd…

Ingli sõnum jõuluööl kõlas: „…inimestest heameel!“ Kas tõesti on mõeldav, et Jumal tunneb heameelt, kui ta sinu peale vaatab? Oleme selles maailmas harjunud, et poolehoid tuleb välja teenida. Kuid Jeesuse sündis siia maailma, et näidata meile Jumala tingimusteta poolehoidu.

Võib olla oled mööduval aastal läbi elanud raskusi, mistõttu jõulud sellel aastal on sinu jaoks teistsugused kui varasematel aastatel. Elu meie ümber on ebakindel ja muutlik ning tihti meie õnn sõltub olukordadest meie ümber. Kuid Jeesuse sünniga Jumal näitas, et selle maailma raskustel ja muredel ei ole viimast sõna. Viimane sõna on Jumalal.

Jeesuse sünniga teatab Jumal meile, igaühele meist: „Ma tean sind ja sa oled mulle tähtis“. Ükskõik mida inimesed sinust arvavad, nad võivad sind kõrvale tõugata. Jumal teab sind ja sa oled temale tähtis.

Soovin teile ja teie lähedastele rahulikke jõulupühi ning õnnistusrikkast uut aastat 2015!

Rahutervitusega
Piiskop Ago Lilleorg

Pin It on Pinterest

Share This