Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

EKNK alustas täisajalise Piiblikooliga

6. september 2016 | Pressiteade

Nelipühi kirikus alustas üheaastane Piiblikool

Eesti Kristlikus Nelipühi Kirikus (EKNK) alustas esmaspäeval, 5. septembril tegevust üheaastane Piiblikool. Kooli eesmärgiks on valmistada ette kogudustele uusi töötegijaid, pastoreid ja uusi koguduste rajajaid. Piiblikool on avatud teiste kristlike denominatsioonide liikmetele nii Eestis kui väljaspool ning selliselt on ülesse ehitatud ka õppekava.

EKNK Piiblikooli õppekava on ülesse ehitatud nõnda, et õppetöö toimub iga päev. Selliselt on hetkel Eestis tegutsevatest sarnastest koolidest EKNK Piiblikool ainus, mis eeldab õpilastelt igapäevast pühendumist õppetööle. Samal ajal võimaldab see anda õppuritele süvendatud ülevaate Piibli raamatust, selle ajaloost, dogmaatikast ning kristliku elu ja koguduse töö praktilistest aspektidest. Kooli praktika toimub uute koguduste avamisel Eesti erinevates paikades. Koostöös Taani Nelipühi Piiblikooliga Mariageris, on kõigil lõpetajatel võimalus jätkata õpinguid Taanis kahe aasta jooksul ning omandada Bakalaureuse kraad teoloogias.

Piiblikooli rajaja piiskop Ago Lilleorg sõnas avaaktusel tänutundega: “See on ajalooline hetk. Suur rõõm, et võime tulevikus tänasele päevale tagasi mõelda, kui ühe uue alguse päevale. Meie visioon on õpilasi ette valmistada elama Jumala antud kutsumuse ja potentsiaaliga.”

Piiblikooli avaaktusel soovis EKNK kirikujuht Alur Õunpuu kõigile õpilastele ja õpetajatele püsivust, mis kestaks lõpuni välja. Lisaks edastas oma head soovid Inglismaa Elimi Nelipühi Kirikute misjonijuht Paul Hudson, EKNK rajaja piiskop Märt Vähi, Põhja-Eesti praost Nikolai Rütkinen, EMK Teoloogilise Seminari õppejõud Külli Tõniste, Raadio 7 juht Helle Aan ning TV7 Eesti töö koordinaator Päivi Pitko.

EKNK Piiblikoolis alustas sel aastal õpinguid 5 õpilast. Tegemist on rahvusvahelise kooliga, kuna lisaks õpilastele Eestimaa erinevatest paikadest, on üks õpilane ka Ukrainast. Kool toimub Tallinnas, EKNK Toompea Keskuses igal tööpäeval 9.00-14.30. Lisaks sellele kuuluvad õppekavasse ka praktikanädalad erinevatel aegadel. Piiblikooli esimese lennu lõpuaktus toimub 22. juunil 2017. aastal.

Eesti Kristlikku Nelipühi Kirikusse kuulub 33 eesti-, vene-, inglise ning viipekeelset kogudust, mis tegutsevad neljas praostkonnas. Lisaks pastorite ja diakonite koolitamissuundadele kirikus on EKNKst välja kasvanud kristlik meediakanal Raadio 7 ja piiskop emeeritus Märt Vähi poolt loodud ning tänaseni juhitav narkomaanide ja alkohoolikute rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla. Viimastel aastatel on EKNK kogudused algatanud mitmeid elujõulisi ettevõtmisi kogukondade parema teenimise eesmärgil: tegutsevad perekeskused, kus on võimalik vaba aega veeta ja ka kõht täis süüa ning lastepäevahoiud. Mitmes koguduses tegutsevad regulaarselt toidu- ja muud abi jagavad ettevõtmised.

Lisainfo:
Marilin Kukk
EKNK juhiabi
+372 5663 3110
eknk@eknk.ee
www.piiblikool.ee

Pildil: Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Piiblikooli õpilased (vasakult) ning õpetajad Ago Lilleorg, Simon Graf ja Rod Corcoran. 5. september 2016, Tallinnas.

Pin It on Pinterest

Share This