Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

TULE EKNK SUVEPÄEVADELE!

Eesti Vabariigi aastapäeva läkitus

23. veebruar 2021 | Uudised

Head vennad ja õed Kristuses!

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu! (Ps.103:2)

Tähistada Eesti Vabariigi 103. aastapäeva on meie jaoks kindlasti üks eriline sündmus.

Maailma suurriikide kõrval, kus elavad miljonid inimesed võime tunda end küll väikestena, kuid vaatamata sellele oleme end maailmakaardil suutnud teha nähtavaks ja arvestatavaks rahvaks. Olgu selleks e-riigi  või kosmose valdkonnas tipptehnoloogia arendamine või mõni muu valdkond, millesse eestimaalased kaasatud on. See näitab meie rahva haritust ja võimekust olla tänapäeva suurriikidele arvestatav partner ja võib öelda, et  see on päris hea näitaja ühe väikese maa ja rahva jaoks.

Kuid samas peame tõdema, et meie rahva hea käekäik ei sõltu ainult tipptehnoloogia arendamisest. Lisaks on mitmeid teisi tegureid millele tuleb tähelepanu osutada, et oleksime rahvana jätkusuutlikud. Tänane situatsioon, kus  Covid 19  viirus on paljudele inimestele tekitanud rasked olukorrad ja seda paljuski vaimsel tasandil, on meil kristlastena vaja olla TEENIJAD ja aidata neil inimestel leida uut jõudu ja lootust.

Lisaks sellele, et saame teenida inimesi „vaimuliku leivaga“, ei tohiks me unustada, et mõne inimese jaoks on antud olukorras kõige suurem vajadus füüsilise toidu järele või arvete maksmisel, et üldse selles olukorras ellu jääda!

Head vennad ja õed minu siiras soov ja üleskutse meile EV 103. aastapäeval on – teeme vähemalt ühe heateo kellegi jaoks, kes täna on raskes olukorras. On selleks siis mõni laps, täiskasvanu, perekond, vanur –  keegi keda tead, kes vajab abi.  Viime neile lootust ja julgustust ning vastavalt meie võimalustele ka midagi maitsvat või aitame tasuda mõne arve. Kuidas iganes on meie võimalus teha head, siis teeme seda, näitame, et me tõesti hoolime!

Head Eesti Vabariigi 103. aastapäeva!

Alur Õunpuu

EKNK piiskop

Pin It on Pinterest

Share This