Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Ukraina päev EKNK-s

14. mai 2022 | Misjoniprojekt, Uudised

14. mail toimus EKNK keskuses eriline üritus nendele Ukraina peredele, kes on sõja eest põgenenud Eestisse ning täna käivad mõnes EKNK koguduses või  keda meie kogudused toetavad. Mitmed EKNK kogudused on pakkunud põgenikele abi  elamispinna leidmisel, toidu ja kõige elementaarse soetamisel ning hingeabi leidmisel. Tänane üritus tõi mitmed pered kokku üle Eesti. Kokku osales 28 täiskasvanut ja 27 last. Nendest oli 9 üksikisikut ja 15 peret. Need armsad inimesed olid pärit järgmistest linnadest: Harkov, Mariupol, Kiiev, Žitomir, Kostopel, Verhovtsevo, Dnepr, Belaja Tserkov, Krivoi Rog, Odessa, Cherkassy.

Selles päevas oli nii muusikat kui sõnumeid, nii palvet kui pisaraid. Eriliselt puudutasid kolme Ukraina tütarlapse professionaalselt esitatud klaveripalad ja luuletus.

Piiskop Alur Õunpuu tutvustas meie kirikut ning piiskop Märt Vähi jagas südamliku sõnumi, milles julgustas inimesi avama oma südamed Jeesusele ning hoidma temast kinni nii heal kui halval ajal.

Päeva tegid kauniks Julia ja Jury Ivanov’i laulud. Saali pani helisema pastor Nikolai Rütkineni kõlav hääl.

Piiblikooli õpetaja Inna Prysiazhniuk rääkis Jumala imedest tema elus.

“Ära keela head neile, kes seda vajavad, kui su käel on jõudu seda teha!” Õp 3:27

Lapsed said kingituseks seljakoti, milles vaimulik sõnum, maiustused ning meisterdamist. Lisaks sai iga pere finantslikult õnnistatud.

Tänu ja au Jumalale, kes on meid õnnistanud selleks, et oleksime õnnistuseks.

Pin It on Pinterest

Share This