Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Seminar “Mis saab meie lastest?!”

7. oktoober 2022 | EKNK lapsed, Uudised

Ülevaade seminarist „Mis saab meie lastest?!“ 1.oktoobril 2022 Lihula Nelipühi koguduses

Tavapärase lastetöötajate Laupäeva asemel toimus sel korral kokkusaamine suuremale sihtgrupile – seminarile olid oodatud pastorid, lastetöötajad, koguduste erinevate tööharude esindajad ning eelkõige lapsevanemad, sest kõne alla tuli laste vaimulik arendamine üldiselt, mitte vaid koguduse lastetöö kontekstis.

Kohtusime Lihula Nelipühi koguduses ning suur huvi seminaril osalemise vastu pani kohaliku koguduse rahva leidma nutikaid viise kõigi külaliste meeldivaks mahutamiseks nii loengute ajaks kui einepausideks.

Osalejaid oli kohale tulnud kõikjalt üle Eesti ning esindatud olid nii mitmed erinevad EKNK kogudused ja kui ka teiste konfessioonide esindajad, mis teeb ainult rõõmu – see on ilmne sõnum, et meie laste vaimulik kasv ja tulevik läheb Eestimaa kristlastele korda. Oma õnnistussõnad ja julgustuse andis edasi ka meie piiskop Alur Õunpuu.

Sel korral oli külaliskõnelejaks Kids In Ministry International Poola direktor Izabella Szafraniec, kel on palju kogemusi misjonäri ning lastetöölisena. Izabella jagas tunnistusi Jumala tööst oma teenistuse jooksul ning rääkis ka olulistel teemadel, mis lähevad korda igaühele, kes on huvitatud oma laste vaimulikust kasvust: Kuidas anda oma usku edasi järgnevale põlvkonnale ning miks on nii oluline mitte jätta tähelepanuta seda, kuidas me kodus ühise perekonnana vaimulikku keelt kõneleme.

Osalejatel oli võimalik Izabellalt ka küsimusi küsida ning mõtteainet jagus kõigile, kuidas kasvatada oma lapsi armastuse ja reeglite ning piirangute tasakaalus.

Elevust tekitas ka uue eestikeelse lauliku tutvustus. Helika Gustavson-Rätsep tutvustas lastele ja noortele mõeldud laulikut „Kuningapoegade laulud“, millesse kogutud laulud oli Jumal talle andnud. Laulsime mitmed laulud ka kohapeal läbi ning kaasa elamise järgi võis arvata, et need laulud hakkavad nii mõneski koguduses kõlama! Suur rõõm on näha, et Jumal annab kauneid eestikeelseid laule meie oma autoritele, et rikastada seda, kuidas meie lapsed ja noored Jumalat ülistada saavad.

Kokkutulnutel oli võimalik osta laulikut „Kuningapoegade laulud“ ning Kids In Ministry International eestikeelseid lastetöö materjale. Oma müügiletiga tekitas suurt huvi ka „Alliku Meened“, kust sai osta julgustava ja inspireeriva sõnumiga erinevaid praktilisi tooteid.

Lõpuks võtsime aega ka Jumala ees olemiseks ja palveks, mikrofon oli vaba ning kõik said jagada seda, mis südames, nii mõnedki said Jumalalt sõnumeid ja julgustavaid pilte. Jumala ligiolu kogu päeva vältel oli nii selgelt kogetav.

Arvatavasti jäi kõigi osalejate südametesse palju küsimusi: Kuidas edasi? Mida ma teha saan? Kust alustada?, sest kõigis puudutatud valdkondades pole meist keegi veel kohale jõudnud, kuid mitmed käinutest kinnitasid, et said julgustatud, innustatud ja inspireeritud – nii lastetöötajate kui lastevanematena. Oleme põnevuses sellest, kui paljud inimesed järjest süttivad igatsusega, et järeltulev põlvkond teeniks Jumalat innuga ja kogu südamest ning usume, et Jumal näitab meile ustavalt iga järgmist sammu, kuidas edasi minna! 

Maret Põld

EKNK Lastetöö koordinaator

Pin It on Pinterest

Share This