Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Pastor Riho Kurg on uus FOBAI arendusrühma juht

6. mai 2024 | Uudised

Forum of Bible Agencies International 2024 uus kurtide arendusrühma juht on Riho Kurg

Viimasel FOBAI konverentsil Brasiilias valiti pastor Riho Kurg Euroopa kurtide Piibli tõlkijate esindajana kurtide arendusrühma organisatsiooni juhiks.

Kurtide arendusrühma eesmärk on aidata kurtide teenistustel jõuda kurtide inimesteni üle kogu maailma ja jagada head sõnumit nende oma viipekeeles.

Kurtide arendusrühma missiooniks on jälgida piiblitõlkemeeskondi üle maailma ja hõlbustada nende tööd. Seda tehakse kolme olemasoleva sõltumatu üksuse kaudu: Aasia ja Vaikse ookeani viipekeele arendamise assotsiatsioon, Ameerika viipekeele arendamise assotsiatsioon, Euroopa kurtide kristlaste ühendus ja Aafrika kurtide misjoniliit. Kurtide meeskonnad tunnevad end sageli isolatsioonis ja üksi, meie töö on neid toetada.

FOBAI strateegiline eesmärk on kasvatada ülemaailmset partnerluste võrgustikku. Nende kaks liikmesorganisatsiooni, DOOR International ja Deaf Bible Society, töötavad juba eranditult kurtide teenistuses. Teiste kurtide teenistustega aktiivselt koostööd tegevate liikmesorganisatsioonide hulka kuuluvad Wycliffe, SIL, United Bible Societies ja Pioneer Bible Translators.

Kurtide arendusrühm on kokku pandud selleks, et arutada ja jagada teavet viimaste arengute ja parimate praktikate kohta Pühakirja viipekeeltesse tõlkimisel. Seejärel edastatakse see teave kurtide teenimisega seotud organisatsioonide laiemale võrgustikule.

12. aprill 2024 Brasiilias, Sáo Paulos kinnitati Riho Kurg FOBAI kurtide arendusrühma juhiks.

Pin It on Pinterest

Share This