Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

Kena sõnumi õhta

29. jaanuar 2021 | Misjoniprojekt, Uudised

Tere, head vennad ja õed!

Jagan teiega sündmust, mis sai alguse EKNK Kuressaare Nelikaare koguduse eestvedamisel 2020. aasta septembris Muhu saarel Hellamaa Külakeskuses.

Nii nagu enamasti saab selgus alguse palves, nii oli see ka järgneva looga. Saanud selguse, et Muhu saarel tuleb alustada Alfa kursusega, hakkasime seda plaani ka ellu viima. Läbirääkimised ruumide ja tegijate osas olid ühel hetkel sealmaal, et kursus võis alata. Olime põnevil, mida Jumal kõige selle keskel tegema hakkab. Kui esimesed kolm korda olime koos käinud ja näinud, et kursusel osalejad olid meeskonna liikmed ja kohalikke inimesi kursusega ei liitunud, seisime silmitsi küsimusega – mis siis nüüd, kas me oleme millestki valesti aru saanud, kas oleme midagi valesti teinud või tegemata jätnud? Kahtlused olid kohal kiiremini kui arvata oskad!

Aga olles Jumala ees palves selle küsimusega saime kindla selguse, et kooskäimisi tuleb jätkata. Nii me ka tegime. Tulime igal kolmapäeva õhtul kokku Hellamaa Külakeskusesse, palvetasime, jagasime tunnistusi ja Jumala Sõna, ehitasime üksteist üles ja kogesime igal korral Jumala lähedalolu.

Üks meeskonna liikmetest, kes elab alaliselt Muhu saarel kutsus ühel kolmapäeva õhtul (18.11.2020) kaasa oma 91 aastase ema, kes oli nii tänulik meile ja Jumalale, et Muhu saarel on taas alustatud selliseid kogunemisi. Tal olid kaasas paaril paberilehel  mõned vaimulikud laulud, mida ta soovis laulda. Loomulikult oli meie rõõm suur, kui ta sellise sooviavaldusega lagedale tuli. Kui laulud kõlama hakkasid, kogesime korraga erilist Jumala lähedalolu ja Püha Vaimu värsket tuult puhumas. Mõne hetkega olime kõik avanud oma suud ja laulsime tuntud võidulaule Jumalale kiituseks. Peale ühist laulmist soovis ta, et me palvetaksime tema eest. Panime oma käed tema peale ja palusime, andsime edasi sõnumid, mida Jumal meie südamesse tema kohta kõneles.

See oli tõesti eriline hetk meie kõigi jaoks. 91 aastase vanaproua kohaletulek ja teenimine sellega, mida ta oskas, oli meie jaoks niivõrd kinnitav ja julgustav, et enam me ei kahelnud, kas teeme õiget asja ja kas see on õige koht? Olime korraga saanud nii tugeva kinnituse ja seda 91 aastase Hilja kaudu.

Üks eriline moment selle kõige juures on seegi, et Hiljale oli see kui taevakingitus, sest neli päeva hiljem kutsus Jumal ta laulma kiitust „taevakoori“. Mõelda vaid, milline eriline hetk kingiti temale ja ka meile. Enne lahkumist olla koos oma armsate usukaaslastega, kinnitada ja julgustada teineteist vastu pidama lõpuni –  küll see on kallis, kui sellised hetked meile osaks saavad.  See armas vanaproua pani meie kogunemistel aluse ülistusele. Iga kord kui me nüüd koguneme, võtame need laulud, lisaks muudele lauludele ja kiidame Jumalat ning kogeme, kui väga see meid julgustab ja kosutab.

See lugu ei ole kaugeltki läbi – see  on täna jätkumas. Oleme kogenud Jumala juhtimist kõige selle 5 kuu jooksul. Seisame usus, oleme ustavad ja planeerime väljasirutamist kohalikus kogukonnas, et kena sõnum Kristusest jõuaks inimeste südametesse. KENA SÕNUMI ÕHTA IGAL KESSIKUL, KELL 18.30 HELLAMAA KÜLAKESKUSES, nii me seda kogunemist nimetame. Tänu Jumalale, et meie keskele on selle aja jooksul jõudnud erinevate andidega abilisi. On ülimalt põnev, olla ühe uue alguse juures ning kogeda, kuidas elav Jumal läbi katsumuste näitab oma ustavust.

Head vennad ja õed, Jeesus ütles, et jumalariik on kui sinepiivake. Just seda oleme kogenud ka selles töös, mida teeme Muhus. Sinepiivake, millest lõpuks kasvab viljakandev puu – see on meie silme ees ja sammhaaval istutame neid seemneid seal, kus me oleme.

Head kaasteelised, olgu see lugu teile julgustuseks! Elu koos Jumalaga ei ole igav, see on põnev, täis erilisi hetki ja sündmusi, mis kõnetavad ja tuletavad meile meelde, et me kõik oleme rännakul. Ja kas ei ole see eriline, kui saad oma rännaku teha selliselt, et oled õnnistuseks teistele ja koged ka ise seeläbi Jumala häid õnnistusi.

Loodan, et need, kes on kaalunud alustada mõnda uut väljasirutamist saavad siinkohal julgustatud, et see ka reaalselt ellu viia. Komplekteerige meeskond, jagage seda plaani/nägemust oma pastoriga, praostiga ja liikuge julgelt asjaga edasi.

Jumala armu ja rahu soovides

Alur Õunpuu

Pin It on Pinterest

Share This