Eesti Kristlik Nelipühi Kirik

EKNK uus kiriku juht on Alur Õunpuu

14. märts 2016 | Pressiteade

Nelipühi Kiriku Aastakonverentsil kinnitati uueks kiriku juhiks Alur Õunpuu

12. märtsil pidasid Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) kogudused Kevadkonverentsi, mille käigus toimus ka EKNK korraline Aastakonverents. Kevadkonverentsil kuulati jutlusi, ordineeriti 13 uut töötegijat, kellest 9 ordineeriti diakoniks ja 4 pastoriks ning kuulutati välja juba kolmandat aastat EKNK Aasta 2015 Tegijad. Samuti õnnistati EKNK liikmeteks kaks uut kogudust: EKNK Maardu kogudus ja Stockholmi Eesti Kirik.

EKNK Aastakonverentsil, mis on kord aastas kogunev EKNK kõrgeim juhtimisorgan, kinnitati uueks kiriku juhiks EKNK Kuressaare koguduse pastor Alur Õunpuu.

Alur Õunpuu on lõpetanud EKNK Pastorikooli ning hetkel õpib Eesti Metodisti Kiriku teoloogilises seminaris. Ta on juhtinud EKNK Kuressaare kogudust 2009. aastast ning ordineeritud pastorina alates 2. aprill 2011. Alates 2010. aastast on Alur Õunpuu olnud EKNK juhatuse liige ja 2014. aastast juhatuse aseesimees. Alur Õunpuu on abielus Marvi Õunpuuga ning neil on neli last, üks poeg ja kolm tütart.

Vastavalt EKNK põhikirjale juhib kiriku juht kiriku juhatust ning temaga koos jätkavad kiriku juhatuses piiskop Ago Lilleorg, pastor Markko Põld, pastor Guldar Järve ning praostid Nikolai Rütkinen, Meelis Maikalu, Jorma Õigus ning Janno Peensalu.

Piiskop Ago Lilleorg, kes on olnud Nelipühi kiriku juht 2004. aasta septembrist, jätkab tööd kirikus keskendudes koguduste rajamisele ja uute töötegijate treenimisele. Selle visiooni elluviimiseks on loomisel SA EKNK Õppekeskus ja juba 2016. aasta sügisel algav täisajaline EKNK Piiblikool.

Eesti Kristlikku Nelipühi Kirikusse kuulub 32 eesti-, vene-, inglise- ning viipekeelset kogudust, mis tegutsevad neljas praostkonnas. Lisaks pastorite ja diakonite koolitamissuundadele kirikus on EKNKst välja kasvanud kristlik meediakanal Raadio 7 ja piiskop emeeritus Märt Vähi poolt loodud ning tänaseni juhitav narkomaanide ja alkohoolikute rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla. Viimastel aastatel on EKNK kogudused algatanud mitmeid elujõulisi ettevõtmisi kogukondade parema teenimise eesmärgil: tegutsevad perekeskused, kus on võimalik vaba aega veeta ja ka kõht täis süüa, lastepäevahoiud ning jagatakse regulaarselt toidu- ja muud abi.

Lisainfo:
Marilin Aint
EKNK sekretär-juhiabi
+372 5663 3110
eknk@eknk.ee
www.eknk.ee

Pildil Alur ja Marvi Õunpuu

Pin It on Pinterest

Share This